Jamón

šunky rôznej doby zrenia a rôznej kvality

Ponúkame vám unikátny výber nárezov zo zadných a predných nôh prasiatka – jamón serrano a jamón ibérico. U nás máte jedinečnú možnosť ochutnať šunky rôznej doby zrenia a rôznej kvality. Takto sa to robí v Španielsku – vyberte si to, čo vám chutí najviac – môžete kombinovať podľa chuti jeden, alebo viac druhov jamónu a salámy, a tak si vytvoríte svoj originálny obložený tanier – TAPAS.
Ale ešte predtým sa poďme pozrieť na to, čo je vlastne Jamón…
Španielsko je veľmocou Jamónu – ale čo je vlastne Jamón ?
Jamón je sušená šunka, ktorá predstavuje najzdravší spôsob konzumácie šunky z prasaťa. Pozor!… nie je prasa ako prasa… Ide o vysokokvalitný chov ošípaných, kde sa dbá na každý detail. Takže bez váhania priatelia – môžete konzumovať jamón aj vy, aj vaše deti. Dostáva sa k vám vynikajúca, lahodná šunka vyrobená tradičnými metódami zrenia a sušenia na čerstvom vzduchu bez pridania akýchkoľvek aditív a konzervantov.
Španielsky jamón delíme na dve kategórie – Jamon serrano a Jamón Ibérico. My vám prinášame špičkové produkty z oboch kategórií.

Ako jediní ponúkame jamón bez chemických konzervantov a farbív.

Vychutnajte si mäsko podľa vašej chuti

Syr

ovčí | kozí | kravský | miešaný

Španielsko je známe nielen kvôli unikátnej sušenej šunke – jamón -, ale je aj významnou syrovou veľmocou…V BODEGA LATINA TAPAS & PINXTOS BAR sa snažíme pre vás, našich ctených zákazníkov, mať v ponuke čo najviac druhov tých najlahodnejších a najznámejších španielskych syrov
V našej ponuke nájdete syry: ovčí – kozí – kravský – miešaný
Spolupracujeme s malou španielskou farmou, ktorá vyrába syry s láskou a veľkou profesionalitou. Neváhajte k nám zavítať a vybrať si syr z našej ponuky. Nájdete u nás napríklad ovčí syr vyzretý v pive alebo vo whiskey, kozí syr s čučoriedkami, s mandľami, či s čiernou hľuzovkou … a aj takú raritu ako ovčí syr vyzretý s čiernym cesnakom a syr vyzretý v popole!

TAPAS

mix dobrôt vhodných k pivu a vínu

Pod týmto názvom si môžete predstaviť malé rôznorodé chuťovky, tak tradičné v Španielsku!…rôzne syry, mäsové výrobky -šunky, salámy, chorizo -, pálivé papričky, olivy, drobné pečivo, krekry…skrátka mix dobrôt vhodných k pivu a vínu.

Ako má vyzerať správny tapas?

Vyberte si z našej ponuky syrov, mäsa, a doplnkov (kombináciám sa medze nekladú, tak si to poriadne nakombinujte a vychutnajte..) My vám váš výber pripravíme … A vaše tapas si môžete vychutnať s priateľmi pri pive, víne, či poháriku vermutu.

Tapas clasico

Toto je voľba pre vás, kompletný TAPAS tanier so všetkými tradičnými dobrotami , ktoré poznáte.
Obsah: jamón serrano, syr – 2 druhy podľa dennej ponuky -, alioli( tradičný cesnakový krém) alebo manchego krém, olivy, salchichon alebo chorizo, chlebík „pan de casa“ 3*7*1* (vo veľkosti L a XL sa nachádzajú už dva druhy mias).

Veľkosti:
TAPAS CLASICO M………………………………………………….500g/22,90€
TAPAS CLASICO L………………………………………………….1000g/40,90€
TAPAS CLASICO XL……………………………………………….2000g/84,90€

Rozvoz tapas

V rámci PIEŠŤAN a okolia rozvážame náš TAPAS… ak nestíhate prísť k nám, alebo chcete svojich priateľov pohostiť doma, či máte firemnú party v španielskom štýle, neváhajte nás kontaktovať – pripravíme vám náš originálny nakombinovaný TAPAS – , dokonca aj na svadobný stôl.